تجهیزات الکتریکی

تجهیزات نوین صنعت برق ایران

تجهیزات نوین صنعت برق ایران

تجهیزات الکتریکی

مرکز معرفی تجهیزات نوین و آموزش های کاربردی صنعت الکتریکال ، برق صنعتی و ساختمان به زبان فارسی

طبقه بندی موضوعی

فروش دستگاه هوشمند گلخانه

يكشنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۸، ۰۵:۰۱ ق.ظ

روش اجرای پروژه گلخانه هوشمند با کمترین هزینه

امروزه نیاز به هوشمند سازی در گلخانه ها بیش از سایر صنایع حس می شود. کنترل آبیاری ، رطوبت محیط ، رطوبت خاک ، تنظیم دمای محیط و منظم بودن نور مصنوعی از مهم ترین مولفه هایی است که لازم است در یک گلخانه ی صنعتی و حتی یک گلخانه ی خانگی بصورت مدام بررسی و کنترل شوند. نصب ترموستات های محیطی و کنترلر های ساده تا حدودی می تواند نیاز کاربر را برطرف کند اما یک سیستم هوشمند جامع با اندکی هزینه ی بیشتر ، به تنهایی بسیاری از زحمات کاربر را حذف و حضور وی در گلخانه را به حداقل خواهد رساند. تجهیز معرفی شده یک دستگاه کنترل کننده به همراه آپشن کنترل از راه دور و هشدار دهنده می باشد.

جهت کنترل لحظه به لحظه و دقیق دما ، رطوبت و نور سالن ، وجود یک سیستم هوشمند منطق پذیر ، می تواند بهترین راه حل باشد. بخصوص سیستمی که وقتی شما در سالن حضور ندارید ، وضعیت سالن را به اطلاع شما برساند !

سیستم هوشمند کنترل دما و رطوبت گلخانه

>> مشاهده مشخصات فنی و سفارش محصول

دستگاه هوشمند پیامکی TH6

دستگاه فوق یک تجهیز کاملا صنعتی با دقت اندازه گیری بالا ، پروتکل ارتباط بیسیم و سیستم ترموستات می باشد. دستگاه از یک سنسور دما و رطوبت مدل SHT10 بهره مند است. سنسور نامبرده یک قطعه با بستر ارتباطی دیجیتال بوده و نسبت به سنسورهای آنالوگ دارای مزایای خاصی است. از مهمترین این مزایا حفظ دقت اندازه گیری در سیم کشی سنسور می باشد. بدین ترتیب امکان سیم کشی این سنسور تا فاصله ی 10 متر ( ماکسیمم ) از دستگاه وجود خواهد داشت.

ارتباط با سنسور

دستگاه فوق دارای یک سنسور جهت اندازه گیری میزان رطوبت و دما می باشد و سنسور به درون محیط گلخانه سیم کشی می شود. سنسور فوق توان تحمل دما تا 125 درجه سانتیگراد و رطوبت تا 99 درصد را دارد. سنسور مقادیر بدست آمده را مکررا به دستگاه ارسال نموده و دستگاه بر روی نمایشگر LCD مقدار دما و رطوبت را با دقت یک دهم نمایش خواهد داد. لازم به ذکر است که سیم ارتباطی با سنسور چهار رشته می باشد و بوسیله کابل دو زوجی یا سیم نمره یک براحتی عمل سیم کشی سنسور از محیط گلخانه به دستگاه قابل اجراست.

کنترل لوازم برقی

دستگاه دارای 6 خروجی فرمان می باشد و امکان کنترل انواع تجهیزات برقی سالن اعم از روشنایی ، تهویه ، هیتر ، کولر ، رطوبت ساز ، مه پاش ، شیر برقی ، پمپ آب و ...  بوسیله ی این خروجی های فرمان وجود خواهد داشت. خروجی ها بواسطه ی کنتاکتورهای صنعتی امکان کنترل تجهیزات برقی پر مصرف نظیر فن های با توان بالا و رطوبت سازهای پر قدرت موتور دار را نیز خواهند داشت. اجرای این اتصالات بوسیله ی تکنسین برق به سادگی قابل انجام است.

مد ترموستات

دستگاه فوق این قابلیت را دارد که در مقدار دما و رطوبت های مشخص دلخواه تعیین شده ، تجهیزات گرمایش ، سرمایش و تولید کننده رطوبت را بصورت خودکار روشن و خاموش کند. بعنوان مثال کاربر مشخص می کند پس از افت دمای محیط به 15 درجه سیستم گرمایشی ( هیتر ) روشن شود و تا زمان رسیدن دمای سالن به 18 درجه روشن بماند. یا پس از کاهش سطح رطوبت به 60 درصد سیستم رطوبت ساز روشن شده و تا زمانی که رطوبت به 70 درصد برسد روشن بماند.

بستر ارتباط بی سیم

دستگاه فوق دارای ورودی سیم کارت جهت برقراری ارتباط با انواع گوشی های موبایل می باشد. پس از جایگذاری سیم کارت در ورودی دستگاه بوسیله ی نرم افزار اندروید امکان ارتباط بیسیم با دستگاه میسر می گردد. بدین ترتیب امکان مشاهده ی مقادیر دما و رطوبت و کنترل از راه دور تمامی تجهیزات برقی متصل به دستگاه وجود خواهد داشت. مزیت اصلی این بستر ارتباطی عدم محدودیت فاصله می باشد. سیستم فوق بدون نیاز به اینترنت و تنها از طریق SMS امکان ارسال و دریافت مقادیر را از فاصله صدها کیلومتر را خواهد داشت. همچنین دستگاه دارای یک نرم افزار اندروید فارسی جهت مونیتورینگ و کنترل دما و رطوبت و روشن و خاموش نمودن تجهیزات می باشد. بعنوان مثال کاربر از تهران امکان مشاهده مقادیر دما و رطوبت و امکان نظارت بر تجهیزات گرمایش و سرمایش ، نور و رطوبت سالن گلخانه ی خود در شهرستان را خواهد داشت.

هشدار غیر مجاز شدن دما و رطوبت

یکی از موارد مطرح در این سیستم ، هشدارهای دما یا رطوبت غیر مجاز می باشد. کاربر می تواند مشخص کند که در چه دمایی یا در چه رطوبتی دستگاه وضعیت اضطراری سالن را به مدیران دستگاه مخابره کند یا یک آژیر را برای مدت زمان مشخصی به صدا در آورد. بعنوان مثال مدیر گلخانه مشخص می کند دمای هشدار سطح پایین 10 درجه و سطح بالا 25 درجه باشد. چنانچه اتفاق غیر منتظره ی خاصی نظیر قطعی برق ، خرابی احتمالی سیستم های گرمایش و فن ها باعث غیر مجاز شدن دمای سالن گردید ، دستگاه بلافاصله وضعیت را به 5 شماره موبایل SMS نموده و با آن ها تماس برقرار خواهد کرد. همچنین برای سطح رطوبت غیرمجاز نیز استفاده از این هشدار امکانپذیر است.

ورودی های ارسال آلارم

دستگاه فوق دارای 4 ورودی دیجیتال ارسال خطا می باشد. بدینصورت که می تواند اتفاق خاصی نظیر قطعی برق ، دو فاز شدن شبکه ، خاموشی احتمالی لوازم ، خطای سیستم های حفاظتی و هشدار دهنده ، ورود شخص ، پایین آمدن رطوبت خاک و سایر موارد فوق را با متصل نمودن سنسورهای دیجیتال مناسب بوسیله ی SMS و تماس اعلام نماید.

تایمر تکرار شونده

دستگاه دارای خروجی با تایمر تکرار شونده می باشد. بعنوان مثال کاربر مشخص می کند که در طول شبانه روز بصورت مکرر تهویه یا فن سالن 5 دقیقه روشن و 55 دقیقه خاموش بماند. بدین ترتیب فن مکررا در هر ساعت 5 دقیقه کار خواهد کرد.

آبیاری هوشمند

خروجی های دستگاه امکان ارسال فرمان به انواع شیر برقی و پمپ آب را دارند. بوسیله ای این مکانیزم کاربر قادر خواهد بود آبیاری گلخانه را با تلفن همراه خود فعال یا غیر فعال کند. همچنین این امکان برای کاربر وجود دارد که یک برنامه ی زمانی مشخص برای آبیاری خودکار تعیین نماید.

ساعت داخلی ( مدل TH8 )

 دستگاه دارای یک ساعت داخلی با باطری پشتیبان می باشد بنابراین امکان مشخص نمودن ساعت روشن شدن و ساعت خاموش شدن و همچنین تعیین ایام هفته برای عملکرد تجهیزات برقی وجود خواهد داشت. بعنوان مثال کاربر تمایل دارد لامپ رشد گیاه هر روز از ساعت 6 صبح تا 6 عصر روشن باشد. دستگاه قادر است طبق دستور تعیین شده هر روز در همین ساعت خروجی را روشن و خاموش کند.

تعیین بازه های متفاوت ( مدل TH8 )

در پرورش برخی از گیاهان و حتی پرندگان ، لازم است دما و رطوبت در طول روز متفاوت باشد. بعنوان مثال دمای شب با دمای روز یکسان نباشد. دستگاه در خالت ترموستات قادر است 5 بازه ی دمایی و رطوبتی مختلف را در طول روز بررسی و تحت کنترل قرار دهد. بعنوان مثال صبح دما را بین 25 و 30 ، عصر بین 27 و 33 و شب ها بین 30 و 35 درجه نگه داشته و این روند را همه روزه تکرار کند.

سفارش خرید دستگاه

دستگاه فوق توسط گروه صنعتی الکترو دلتا کنترل مونتاژ و بهره برداری گردیده است. نصب این تجهیز با توجه به آموزش های ارائه شده توسط این شرکت توسط تمامی برقکاران قابل انجام بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. شما می توانید این تجهیز را با نرم افزار اندروید فارسی و یک سال ضمانت از شرکت دلتا کنترل تهیه نمایید.

وب سایت شرکت : WWW.EDCONTROL.IR

شماره همراه مسئول فنی : 09133392114

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی